و باز هم بیشتر هم از یک ماه از آخرین پست انتشارم میگذرد. البته درست است که با خود عهدی نبسته بودم که مداوم بنویسم و پست قبلی صرفا جهت تخلیه ی شوق و اشتیاقم در زمینه ی ورزش و منتقل کردن آن در لا به لای کلمات بود. اما این پست کمی فرق دارد. با خود تعهد بستم که هر روز بنویسم. البته نه حتما در وبلاگ. گاهی روزها در دفترچه ی شخصی خودم و گاهی روزها در وبلاگم و گاهی روزها هم در هردو مکان. با خود کلنجار رفتم که پست های قبل را حذف کنم تا آثار گذشته ام از این حجم در هم و بر همی محو کنم اما خود را از این کار منصرف کردم چرا که با حذف خاطرات گذشته چیزی حل نمی شود و بهتر است هر آن چه که بوده در افق چشمانم باشد و تغییراتی که در خود میبینم را بتوانم در کنار شخصیت گذشته ام قرار دهم و از این روند طی شده بسی لذت ببرم.

حال برای این که از هر روز نوشتنم اطمینان حاصل پیدا کنم, به جای شب ها نوشتن که کلی خسته هستم و توان انجام این کار را ندارم, کارهایی که می خواهم به عادات روزانه ام تبدیل شوند را صبح در اول شروع روز قبلا از شروع کارهای دیگرم انجام می دهم. راهنمایی های بسیار جالبی از کتاب "صبح جادویی اثر هال الرود" بدست آوردم که تلاش می کنم آن ها را در طول روز استفاده ببرم.

ساعت 6 بیدار می شوم و پس از مسواک زدن و یک لیوان آب خوردن شروع به ورزش کردن می کنم. در حال حاضر یک ساعت ورزش شامل نیم ساعت تمرین کششی و انعطاف بدنی و نیم ساعت تمرین رقص هیپ هاپ انجام می دهم که از فردا قصد دارم آن را به دو ساعت افزایش دهم که بتوانم بخشی از وقتم را صرف ورزش قدرتی و هوازی کنم. سپس بعد از دوش گرفتن و خوردن صبحانه حدود یک ربع مدیتیشن با رها کردن افکار و تمرکز روی "وجود محض" همراه با دم و بازدم عمیق و سپس گفتن تلقین های مثبت در ذهن که می تواند هر شخصیتی که علاقه داریم باشیم را با جملاتی توصیف کنیم و در نهایت تجسم کردن که ابتدا آینده ی مورد علاقه ی خود با جزییات دقیق و سپس کارهایی که باید برای رسیدن به آن شخصیت انجام دهیم را در ذهن تجسم می کنیم. بعد از این کار یک یا چند کلیپ انگیزشی تماشا می کنم و بعد کارهای روزم را شروع به انجام دادن می کنم. شب ها قبل از خواب هم چند جمله ی تلقین مثبت را که از قبل روی کاغذی نوشته ام برای اطمینان خاطر از بیدار شدن راس ساعت 6 صبح جدا از هر ساعتی که شب بخواهم بخوابم برای خود می خوانم.

این ها خلاصه ای از راهنمایی هایی بود که طی مدتی کوتاه بدست آوردم و آن ها را اکنون در حال استفاده کردن در زندگی ام هستم. هر روز ساعت هایی که صرف کارهای مفید می کنم را در دفترچه ای یادداشت می کنم تا میزان تلاشم و استفاده ی بهینه از زمانم را طی هفته ها و ماه ها بررسی کنم.

مشخصات

آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین ارسال ها

آخرین جستجو ها