خوشبختانه توانسته ام هر روز طبق روال ساعت 6 بیدار شوم با وجود این که شب ها به موقع نخوابیدم و ساعت خوابم به کمتر از 6 ساعت می رسید. روزی میانگین 8 ساعت کار کردم و دو ساعت هم ورزش و کمی وقت هم صرف نوشتن و کارهای دیگر. از عملکرد خودم راضی هستم و طی تجربه ای که بدست آوردم اکنون قصد دارم شروع کار روزانه ام را بعد از نوشتن صرف مطالعه کنم. چون وقتی کار می کنم آنقدر تا پاسی از شب غرق آن می شوم که وقتی برای مطالعه نتوانم اختصاص بدهم. بنابراین برای شروع دو ساعت از وقتم را در ابتدا صرف مطالعه می کنم و بعد از چند روز عملکرد خود را مورد بازبینی قرار می دهم.

دیشب آغاز کارم را در یکی از شبکه های نتورک جهانی آغاز کردم. سیستمی متفاوت با سیستم های نتورکی ایران با زیر ساختی قوی دارای مجوز رسمی اتحادیه ی اروپا که در سایت business for home که لیست نتورک های معتبر را قرار میدهد اسم آن قرار دارد. از آنجایی که سابقه ی تجربه ی کاری در نتورک پنبه ریز را داشته ام و همینطور آشنایی کامل با سایت های اینوست (سرمایه گذاری) در حوزه ارزهای دیجیتال را دارم و به علت این که این نتورک شباهتی با تلفیقی از این دو نوع سیستم شبکه سازی را داشت (نتورکی با محصول ارز دیجیتال) قصد ورود به این سیستم را در ابتدا نداشتم. علت آن این بود که کار در شرکت های نتورک ایران به صورت اصولی انجام نمی شد و من کلا دور کار کردن در این شبکه ها را خط کشیده بودم و همینطور تجربه ی سرمایه گذاری در سایت های اینوست در حوزه ارز های دیجیتال را از سال پیش همین موقع (زمستان سال 97) داشتم که به طور کامل موفقیت آمیز نبود. بخواهم بیشتر از این تجربه در سایت های اینوست توضیح بدهم در این حد اکتفا می کنم که به علت هک شدن سایتی که 5 میلیون تومان در آن سرمایه گذاری کرده بودم و دستبرد زدن پول هنگفت از کیف پول سایت نتوانستم کثری از سرمایه ام را از سایت خارج کنم. (که آن زمان حدود 3 برابر شده بود) البته زمانی که اوضاع رو به راه شود سرمایه های مردم را قرار است برگردانند. جدا از نتورک و سرمایه گذاری, 5 میلیون تومان هم که برای خرید دوربین عکاسی آن را از مادرم گرفته بودم برای خرید ماینر بیت کوین دادم که فقط یکی دو ماه توانستم از آن سود بکشم و بعد به علت نبود برق و مشکلات دیگر امکان راه اندازی آن فراهم نشد و فعلا خریداری برای آن پیدا نشده است. جدا از اتفاقات ناخوشایندی که برایم افتاد, اتفاقات خوب هم می توان از آن پیدا کرد. به طور مثال این سرمایه گذاری ها من را با دنیای ارزهای دیجیتال آشنا کرد. حتی در این مدت دوره ی آموزشی سیستم بلاکچین و تحلیل های بازار بورس ارزهای دیجیتال را شرکت کردم و کمی تجربه ی ترید (خرید و فروش) ارز را بدست آوردم. حال بماند که آموزش را نصفه نیمه رها کردم و مابقی سرمایه ای که برایم مانده بود را در راه ترید پوکاندم! و تمام این اتفاقات باعث شده بود که کلا نیم سالی از این حوزه خودم را دور کنم و اندک سرمایه ام را همانجا ول کنم و توجهی به این که چه بلایی سرشان می آید نکنم. می دانم کارم بسیار نسنجیده بوده است و با وجود همه ی شکست ها نباید بیخیال همه چیز می شدم و خودم را به کوری میزدم و تا این حد از این حوزه فاصله می گرفتم. بلکه باید تلاش میکردم و آموزش ها را تکمیل می کردم و با همان سرمایه ی باقی مانده ی اندک ترید می کردم و سرمایه ی از دست رفته ام را جبران می کردم.

اکنون که دوباره بعد از چند ماه با سیستم دیگری آشنایی پیدا کردم به علت گذشته ی ناخوشایند و دانستن این موضوع که اکثر سایت های اینوست در این حوزه اسکم (ی) هستند و یا ناخواسته به علت سود دهی بالا  ورشکست می شوند, تمایلی به توجه به این سیستم نداشتم و آن را هم همانند دیگر سایت های اینوست تلقی می کردم. اما بعد از کمی تحقیق متوجه شدم که این سیستم به طور مستقل یک سیستم نتورک هست و نه سیستم سرمایه گذاری و وجه اشتراک این با سایر سایت ها فقط این است که هر دو در حوزه ی ارزهای دیجیتال هستند. به این ترتیب سراغ همان سرمایه ی اندک به حال رها شده ی خود رفتم و 50 یورو در این سیستم سرمایه گذاری کردم.

تمام سرمایه گذاری ها ریسک دارند و نمی شود فقط به خاطر داشتن ریسک حتی نیم درصد بیخیال سرمایه گذاری و درآمد زایی بشویم! می خواهی موفق شوی؟ پس آنقدر ریسک کن و شکست بخور تا بتوانی رنگ موفقیت در همه ی زمینه ها را ببینی.

مشخصات

آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین ارسال ها

آخرین جستجو ها